Kanał - Z

Kanał Z jest to nowa metoda ostrzenia łyżew opatentowana przez firmę Prosharp w Szwecji. Szerokość i głębokość tego kanału jest regulowana, aby dać różne poziomy przyczepności.

Zastosowanie Kanału Z powoduje, że mamy dwie płozy w jednej. 
Takie ostrzenie ma za zadanie  zwiększyć  przyczepność, kontrolę i prędkość. Przy wyborze rowka zwykle trzeba szukać kompromisu między dobrą przyczepnością  a długim ślizgiem. Przy wykorzystaniu Kanału Z dostaniesz obie te rzeczy  na raz!  

kanalZ

Dodatkowe wewnętrzne krawędzie zapewnią lepszą kontrolę  i przyczepność oraz umożliwią szybkie zmiany kierunku jazdy. Łyżwiarz  będzie zwinniejszy oraz bardziej pewny siebie  przy szybkich zmianach kierunku jazdy.  Pozwoli to na wykonywanie skomplikowanych  manewrów z całkowitym zaufaniem, że krawędzie płozy będą dobrze zagłębione w lodzie.
Nie ma mowy o upadku, łyżwy mają lepszą przyczepność.
kanal
Kanał Z nie zdejmuje dużo stali podczas ostrzenia. Ponadto, można go zmienić z powrotem w regularny rowek podczas każdego właściwego ostrzenia.

Korzyści:
 • Lepsza przyczepność w szybkich zakrętach czy zwrotach
 • Lepsza wydajność  (mniej zużytej energii zawodnika)
 • Doskonała przyczepność i kontrola krawędzi.
 • Mniejsze tarcie dla lepszego poślizgu, efektywnej jazdy na łyżwach i większej prędkości.
 Człowiekiem odpowiedzialnym za te innowacyjne rozwiązanie jest Magnus Eriksson, dyrektor generalny ProSharp:  „Ściśle współpracowałem z  Tomas’em Strom’em, który jest instruktorem jazdy na łyżwach dla Detroit Red Wings. Ja testowałem niektóre z jego pomysłów. Okazało się, że ten pomysł spotkał się z akceptacją oraz zadowoleniem wielu graczy. "- powiedział Magnus.

 
Jeśli masz starszy model AS 1001 lub AS 2001  możesz zamontować urządzenie do Kanału Z w swojej maszynie. Kupisz je u nas oddzielnie
.NewPPD

Nowości

 • Kanał - Z

  2013-05-19

  Kanał Z jest to nowa metoda ostrzenia łyżew opatentowana przez firmę Prosharp w Szwecji....
 • Profilowanie

  2013-05-20

  Profesjonalna maszyna do ostrzenia łyżew AS 2001 została wyposażona w specjalne szablony,...